Ekonomi

Foxconn’un 3. çeyrek karı %11 artışla beklentileri aştı

Elma (NASDAQ: AAPL Inc’in ana tedarikçisi Foxconn, Salı günü üçüncü çeyrek kârında %11’lik beklenmedik bir artış bildirdi. Dünyanın en büyük sözleşmeli elektronik üreticisi olarak bilinen Tayvan merkezli şirket, Temmuz-Eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrekte net kârının, geçen yılın aynı dönemindeki 38,8 milyar T$’dan önemli ölçüde artarak 43,1 milyar T$’na (1,3$) çıktığını bildirdi. milyar). ) yükseldiğini açıkladı.

Kârdaki bu artış, analistlerin varsayımlarını her zaman gerçekliğe göre önceliklendiren bir araç olan LSEG SmartEstimate’in 34,5 milyar T$ tahminini aştı. Foxconn’un kârındaki beklenmedik artış, şirketin ve teknoloji devi Apple Inc.’in performansını yansıtıyor. Bu durum, Foxconn ile olan sağlam ilişkisinin olumlu bir göstergesi.

Foxconn’un üçüncü çeyrek mali performansı beklentileri aşarak şirketin gelecekteki büyümesi ve istikrarı için umut verici bir görünüm sağladı. Kârlardaki artış, Foxconn’un pazardaki güçlü konumunu ve rekabetçi ve hızla gelişen elektronik üretim ortamında kârlılığı koruma becerisini gösteriyor.

Tayvan dolarını ABD dolarına çevirmek için kullanılan döviz kuru 1 $’dır ve 32,3430 Tayvan dolarına eşittir.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

savsat-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu